22. července 2014

Světová rada míru odsuzuje izraelská zvěrstva proti palestinskému lidu

Pokračující vraždění palestinského lidu izraelskou armádou nebere konce. Více než 570 Palestinců bylo zabito, tisíce jsou zraněny a mnoho dalších bylo vyhnáno ze svých domovů. Většina z obětí jsou civilisté, mezi nimi desítky žen a dětí. Palestinské Pásmo Gazy se stalo dějištěm jednostranné války okupačních sil Izraele proti lidu, který je zbaven své nezávislosti, svobody a práva na stát.
 
Světová rada míru odsuzuje zvěrstva izraelské vlády a její armády proti palestinskému lidu a vyzývá všechny mírumilovné síly ve světě k tomu, aby protestovaly a odsoudily tyto barbarské akce.
 
Své pokrytectví ukazují nejen Spojené státy americké, plně podporující akce izraelského režimu, ale i Evropská unie jejíž srovnávání obětí s agresorem dosáhlo nových rekordů. Dokonce i Rada bezpečnosti Organizace spojených národů, která vyjadřuje „hluboké znepokojení“ a vyzývá k „příměří,“ nepřijímá žádné rozhodnutí vedoucí ke skutečnému tlaku na Izrael, aby upustil od svých válečných zločinů.

Izraelský režim páchá genocidu ve formě kolektivního trestání palestinského lidu. Izrael si přitom uzurpuje samozvané a cynické „právo“ a „privilegium“ zaútočit vzdušnými i pozemními silami na nijak nechráněné civilisty. Jako záminku k tomu používá nutnost své vlastní obrany, která je však při pohledu na fakta i invazi do Pásma Gazy, naprosto lichá.

Jediný způsob, jak dosáhnout míru a stability v regionu je zřízení a uznání samostatného státu Palestina v hranicích ze dne 4. června 1967 s Východním Jeruzalémem jako jeho hlavním městem.

Světová rada míru vyjadřuje svou plnou solidaritu s palestinským lidem v Pásmu Gazy, na Západním břehu Jordánu a ve Východním Jeruzalémě a zároveň deklaruje svou podporu všem  mírumilovným silám uvnitř Izraele, které bojují bok po boku s palestinským lidem za spravedlivé a životaschopné řešení, znamenající ukončení okupace.

 Sekretariát Světové rady míru, 22. července 2014

(Překlad: České mírové hnutí)